Trwa budowa węzła Centrum w Rumi. Utrudnienia w ruchu i tymczasowe przystanki

Trwa budowa węzła Centrum w Rumi. Utrudnienia w ruchu i tymczasowe przystanki
Reklama
Reklama

W najbliższym czasie kierowcy i piesi muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu związanymi z budową węzła integracyjnego w centrum Rumi.

Jak będzie wyglądać nowy węzeł Centrum?

W ramach inwestycji planowana jest między innymi:

Reklama
Reklama
 • przebudowa ronda im. hm. A. Voigta (przy Castoramie),
 • budowa drogi rowerowej na odcinku od dworca do ul. Abrahama,
 • modernizacja pętli autobusowej, wymiana wiat autobusowych,
 • budowa parkingu przy ul. Towarowej,
 • a także montaż elementów małej architektury oraz urządzenie terenów zielonych.

Więcej o samej budowie nowego węzła Centrum w Rumi możecie przeczytać w osobnym wpisie (kliknij, aby przejść).

Zmiany w ruchu i utrudnienia przy dworcu w Rumi

Uwaga! Rusza ostatni etap prac na węźle Centrum, będą utrudnienia. Zmiana organizacji ruchu jest związana z układaniem nawierzchni asfaltowej.

Harmonogram prac:

 • 21 maja – Układanie asfaltu na rondzie imienia harcmistrza Alojzego Voigta oraz na dojazdach od ronda do ulicy Grunwaldzkiej. W czasie wykonywania robót rondo oraz dojazdy będą wyłączone z ruchu (w godzinach 7:00-15:00).
 • 22 maja – Układanie asfaltu przed dworcem, na obszarze wyłączonym z ruchu drogowego. Wykonawca nie przewiduje dodatkowych utrudnień.
 • 23 maja – Układanie asfaltu na ulicy Starowiejskiej, na odcinku od ronda harcmistrza Alojzego Voigta do wysokości przejścia podziemnego pod ulicą Grunwaldzką. Prace nie spowodują zamknięcia ulicy.
 • 24-25 maja – Układanie asfaltu na ulicy Starowiejskiej, na odcinku od dworca do ulicy Abrahama. Prace nie spowodują zamknięcia ulicy.
 • 26-27 maja – Układanie asfaltu na ulicy Starowiejskiej, na odcinku od ulicy Abrahama do ulicy Dąbrowskiego. Prace będą prowadzone w godzinach nocnych przy wyłączeniu ulicy z ruchu.
Utrudnienia związane z budową węzła Centrum w Rumi (źródło: UM Rumia)

Od 21 do 27 maja pasażerowie komunikacji miejskiej proszeni są o zwrócenie szczególnej uwagi na lokalizację przystanków, ponieważ w trakcie realizacji robót budowlanych ich rozmieszczenie może ulec zmianie.

W związku z pierwszym etapem asfaltowania pętli „Rumia Dworzec PKP”, w niedzielę 21 maja 2023 r., nieczynny będzie przystanek „Rumia Dworzec PKP 92” zlokalizowany na pętli, przy punkcie sprzedaży biletów ZKM.

Autobusy linii J i 85 (w kierunku Rumi Partyzantów), 84 (w kierunku Redy), 86 (w kierunku Debogórza) oraz 173 (w kierunku placu Kaszubskiego w Gdyni) zatrzymywać się będą na przystanku Rumia Dworzec PKP 98, zlokalizowanym na tymczasowej pętli linii R, przy budynku Dworca PKP.

Objazd zamkniętego fragmentu pętli (w rejonie Castoramy) prowadzić będzie przez ul. Starowiejską i Dąbrowskiego.

Autobusy linii 9 (MZK Wejherowo) będą kończyć i rozpoczynać bieg na przystanku Rumia Dworzec PKP – Grunwaldzka, zlokalizowanym przy ul. Grunwaldzkiej (przed budynkiem Castoramy).

(źródło: Urząd Miasta Rumi / zkmgdynia.pl)

Co jeszcze buduje się w Rumi?

Jakie inwestycje zaplanowano w Rumi? Co buduje się w mieście Rumia? Sprawdźcie wiadomości o inwestycjach, przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi. Kliknij, aby przejść do kategorii INWESTYCJE W RUMI.

(wpis przygotowałem na podstawie materiałów Urzędu Miasta Rumi)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

1 Comment

 1. Wkurzona mama

  Serdeczne dzięki za pracę za nap***** w godzinach nocnych, za uniemożliwienie dzieciom normalnego snu i odpoczynku, i za szeroko pojęte utrudnianie życia w owych nocnych godzinach. Serdecznie życzę wszystkim pomysłodawcom, aby Wam i Waszym dzieciom również nie dawano spać po nocach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *