Co buduje się w Rumi? Sprawdź trwające budowy i inwestycje! (Sierpień 2021 r.)

“Czy wiadomo coś o…”, “A co z…”, “Co dzieje się z…”. Pytania o inwestycje w Rumi to znaczna część wiadomości prywatnych i komentarzy od czytelników bloga. Odpowiedzi na część z nich znajdziecie poniżej! Sprawdźcie trwające i zakończone remonty i budowy, którymi chwali się w komunikatach Urząd Miasta Rumi.

Reklama Reklama

Swój wpis opracowałem m.in. na podstawie komunikatu Urzędu Miasta Rumi z 09.08.2021 r. i innych materiałów z ostatnich tygodni.

Budowa węzła integracyjnego w Janowie

Znajdująca się nad wjazdem do tunelu kładka pod koniec lipca została oddana do użytkowania. Nowa konstrukcja stanowi duże udogodnienie dla wszystkich, którzy przemieszczają się pomiędzy peronem a ulicą Sobieskiego – zwłaszcza dla rodziców z wózkami dziecięcymi, rowerzystów czy osób z niepełnosprawnościami.

fot. Urząd Miasta Rumi

Prawdopodobnie jeszcze w sierpniu zostanie oddany do użytkowania parking przy ul. Obrońców Westerplatte.

Pozostałe prace związane z budową węzła integracyjnego w Janowie są realizowane zgodnie z harmonogramem.

Rewitalizacja osiedla Zagórze

fot. Urząd Miasta Rumi

Trwają prace związane z zagospodarowaniem zieleni, realizacją nawierzchni pod siłownię zewnętrzną, a także przygotowywaniem terenu pod ścieżki wykonane z nawierzchni mineralnej i desek kompozytowych.

Rewitalizacja Wzgórza Markowca

fot. Urząd Miasta Rumi
Reklama Reklama

Realizowana w ramach rewitalizacji Zagórza inwestycja jest coraz bardziej namacalna. Stopniowo pojawiają się fundamenty w miejscach przyszłych placów rekreacyjnych, tarasu widokowego oraz wieży obserwacyjnej. Powstaje także sieć elektroenergetyczna pod oświetlenie. Równolegle postępuje korytowanie i tworzenie nasypów pod ścieżki dla pieszych i trasę kolarstwa górskiego. Na wzgórzu budowane są również schody i wzmocnienia pod placyk amfiteatralny.

fot. Urząd Miasta Rumi

Efekt, na który od lat czekają mieszkańcy Rumi, będzie można podziwiać najprawdopodobniej w listopadzie 2022 roku.

Budowa boiska do gry w bule

W połowie czerwca nastąpiło otwarcie ofert na wyłonienie wykonawcy boiska, w lipcu podpisano umowę i rozpoczęto budowę obiektu przy ul. Sędzickiego. Prace powinny się zakończyć w sierpniu tego roku.

Inwestycja realizowana jest z Budżetu Obywatelskiego.

fot. Urząd Miasta Rumi

Rozbudowa oświetlenia ulicznego

Reklama Reklama

Doświetlono przejścia dla pieszych przy ul. Polnej, Błoń Janowskich, Sabata oraz Dąbrowskiego (na wysokości budynków oznaczonych numerami 12 i 48). Trwają przygotowania do rozpoczęcia podobnych prac przy Szkole Podstawowej nr 4 (przejście dla pieszych na ul. Świętojańskiej) oraz na ul. Kamiennej i Sabata (roboty obejmą trzy przejścia dla pieszych). Pracownicy urzędu miasta czekają na dokumentację ze spółki Energa Oświetlenie dotyczącą wykonania projektu oświetlenia masztu flagowego zlokalizowanego na rondzie rotmistrza Witolda Pileckiego. Efekt będzie widoczny jeszcze w tym roku.

fot. Urząd Miasta Rumi

Ponadto pracownicy urzędu miasta zlecili wykonanie audytu oświetlenia ulicznego na terenie Rumi.

Rozwój terenów Inwestycyjnych

Spółka Rumia Invest Park otrzymała dofinansowanie w wysokości 3,4 mln zł na realizację projektu pt. „Kompleksowe przygotowanie terenów inwestycyjnych pod działalność przemysłowo-usługową w Rumi – etap II”. W ramach inwestycji powstanie kolejny odcinek drogi komunikujący tereny inwestycyjne w północnej części Rumi. Jednocześnie zagospodarowane zostaną następne obszary przeznaczone pod inwestycje – niespełna 8 hektarów. Główne cele przedsięwzięcia to zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej Rumi oraz rozwój lokalnej przedsiębiorczości, a w konsekwencji stworzenie nowych miejsc pracy dla mieszkańców.

fot. Urząd Miasta Rumi

Remont chodnika na ul. Wybickiego

W pierwszym etapie prace są realizowane na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. Derdowskiego. Stare płyty zostaną wymienione na kostkę brukową, pojawią się również nowe krawężniki oraz obrzeża chodnikowe. Następnie wykonawca zajmie się pozostałym fragmentem ul. Wybickiego. Prace potrwają do końca sierpnia.

fot. Urząd Miasta Rumi

Będzie nowe osiedle w Rumi. W zamian – remont brzegu Zagórskiej Strugi.

Deweloper Inpro zbuduje nowe osiedle, nazwane “Rumia Centralna”. Pokazał pierwsze wizualizacje i projektu. Przy okazji budowy, “metamorfozę” przejdzie także fragment brzegu Zagórskiej Strugi.

Więcej informacji na ten temat możecie znaleźć w osobnym wpisie (kliknij, aby przejść).

Wizualizacje nowego osiedla Rumia Centralna, udostępnione przez dewelopera.

Budowa w rejonie ulic Tysiąclecia i Żwirki i Wigury

Otrzymuje od Was wiadomości dotyczące trwającej budowy przy ul. Tysiąclecia oraz Żwirki i Wigury. Niestety, na ten temat nie mam żadnych informacji. Jeśli jakieś zdobędę, oczywiście podzielę się nimi na blogu.

Co dalej z Błoniami Janowskimi w Rumi?

Co wiadomo o budowie Błoń Janowskich w Rumi? Kiedy łąki przy Pomorskiej i Dębogórskiej zostaną zabudowane? Informacje na ten temat zbieram w poniższym wpisie:

  • Zobacz wpis: Co dalej z Błoniami Janowskimi w Rumi? (kliknij, aby przejść)

Kiedy powstanie przystanek SKM Rumia Biała Rzeka?

Czy i kiedy zostanie zbudowany nowy przystanek SKM Trójmiasto w Rumi, pod nazwą “Rumia Biała Rzeka”? Wiadomości, które pojawiają się na ten temat, zamieszczam we wpisie: Kiedy powstanie przystanek SKM Rumia Biała Rzeka?.

Ścieżka rowerowa na ul. Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego

Pod koniec lipca przebiegający przez Rumię fragment drogi wojewódzkiej numer 100 formalnie stał się placem budowy. Celem inwestycji jest stworzenie bitumicznej ścieżki rowerowej na odcinku od ul. Przyrzecznej do granicy z gminą Kosakowo. Więcej na ten temat pisałem w osobnym wpisie (kliknij, aby przejść).

Inwestycje i budowy na terenie Rumi

Jakie inwestycje zaplanowano w Rumi? Co buduje się w mieście Rumia? Sprawdźcie wiadomości o inwestycjach, przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi.

Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *