Rumia w telewizji, czyli „Hej, to my!”

Występy Rumi w telewizjach Polsat, TVN, TVP, TTV, TVN Turbo
Reklama
Reklama

Kiedy i w jakich programach mieszkańcy Rumi pojawiali się w telewizji? O występach rumian w telewizyjnych reality-show oraz udziale mieszkańców Rumi w teleturniejach pisałem na blogu już kilkakrotnie. Najczęściej dotyczyło to programów stacji TVN (Milionerzy, Dzień dobry TVN, Big Brother), ale nie tylko (Ninja Warrior). Krótki przegląd możecie sprawdzić poniżej! 🙂

Zwycięstwo w „Szansie na Sukces”

W październiku 2021 roku Aleksandra Hinc z Rumi wygrała odcinek w programie „Szansa na Sukces”. Gościem programu (i jednocześnie członkiem jury) był Thomas Anders z grupy Modern Talking. Rumianka wykonała utwór pt. „Jet Airliner”, promujący w 1987 roku piąty album niemieckiego zespołu „Romantic Warriors”.

Reklama
Reklama

Mieszkanka Rumi w „Big Brotherze”

W 2019 roku 29-letnia Natalia Dawidowska z Rumi została uczestniczką siódmej edycji popularnego reality-show „Big Brother”. Nowy sezon programu wystartował 13 września i był emitowany codziennie na antenie programu TVN7 oraz platformie player.pl. Rumianka odpadła z programu jako 9 uczestnik.

Mieszkanka Rumi w programie Big Brother

Rumianie i Ninja Warrior

Reality show Ninja Warrior Polska (Polsat) to przebojowy program, podczas którego testowana jest sprawność, wytrzymałość oraz hart ducha zawodników, na niezwykle trudnym torze przeszkód.

Jednym z uczestników drugiej edycji programu był Łukasz Konarski z Rumi. To 36-letni instruktor sportowy i kulturystyki. W pierwszym odcinku programu, wyemitowanym 1 września 2020 r., Pan Tomasz poradził sobie bardzo dobrze. Pomimo, że podczas pokonywania alei spodków wpadł do basenu, dobry czas zagwarantował mu przejście do finału.

Z kolei w czwartym sezon show wziął udział Kamil Jurewicz, na co dzień pracownik gdyńskiej policji. 30-latek z Rumi pewnie pokonał pierwsze pięć przeszkód. Pośliznął się jednak na końcu szóstej, w efekcie czego wylądował w basenie pełnym wody, a studio wypełniło czerwone światło.

Rumscy uczniowie w Dzień Dobry TVN

Tuż po rozpoczęciu roku szkolnego, we wrześniu 2019 roku, reporter programu Dzień Dobry TVN Robert Stockinger przywitał nowy rok szkolny 2019/2020 w Rumi, gdzie odwiedził Szkołę Podstawową nr 7 im. Karola Wojtyły. Rumska placówka została zaprezentowana jako szkoła, w której dzieci mają możliwość nauki języka kaszubskiego.

Rumscy uczniowie w Dzień dobry TVN

Małżeństwo z Rumi w Teleexpressie

W jednym z wydań programu Teleexpress (TVP 1) został wyemitowany krótki reportaż o małżeństwie z Rumi – Magdalenie i Mariuszu Zastawnych. Jak przedstawił ich prowadzący, „mają dosłownie kota na punkcie gadów i płazów”.

Program „Złomowisko PL” w Rumi

Złomowisko PL to serial telewizyjny nadawany w Polsce od 14 października 2015 roku na kanale Discovery Channel. Opowiada o złomowiskach w kraju. Na każdą z uwielbianych przez widzów ekip złomiarzy czekają  zupełnie  nowe,  zaskakujące  wyzwania, często wymagające kreatywnych rozwiązań.

W październiku 2019 roku popularni Marek, Edek i Janusz kontynuowali swoją podróż po Pomorzu. Odwiedzili przy tym mieszkańców Rumi i to dwukrotnie! Na blogu, dzięki uprzejmości czytelników, zamieściłem zdjęcia zza kulis nagrywania odcinka.

zlomowisko pl w rumi

Radek Pestka zwycięzcą programu Top Model

 Top Model to polski program telewizyjny typu reality show, emitowany na antenie TVN od 8 września 2010. Jest oparty na amerykańskim formacie America’s Next Top Model.

W 2015 roku 19-letni (wówczas) Radek Pestka pochodzący z Rumi wygrał piątą edycję programu. Stacja TVN określała go jako „jedną z najbardziej rozchwytywanych gwiazd polskiego modelingu”.

Rumski Fiat 125p w TVN Turbo

W kwietniu 2019 roku popularny Rumski Fiat 125p był bohaterem jednego z odcinków programu w TVN Turbo „Samochód marzeń: kup i zrób!”. Zasady programu są proste. Redakcja zbiera zgłoszenia od swoich widzów na dedykowaną skrzynkę pocztową, a następnie (z tysięcy zgłoszeń) wybiera auta, które dzięki ekipie zyskają drugie życie.

Dzięki uprzejmości właściciela pojazdu, Pan Adama Januszewskiego, podzieliłem się z Wami na blogu zdjęciem z planu zdjęciowego.

adam januszewski, tvn turbo, rumia, rumski fiat 125p, telewizja w rumi, tvn, program, zabytek, motoryzacja

Mieszkanka Rumi w programie „99 – Gra o wszystko”

Produkcja stacji TTV „99 – Gra o wszystko” to turniej, w którym uczestnicy mierzą się w nietypowych konkurencjach. Liczy się spryt, werwa i otwarta głowa. Po każdym z zadań eliminowana jest jedna osoba. Do finałowego, 12. odcinka, dociera ośmiu najlepszych, którzy walczą o główną nagrodę – 50 000 złotych.

Wśród 100 śmiałków biorących udział w drugiej edycji show (2022 r.) znalazła się Adriana Kołodziejska. Mieszkanka Rumi zajęła miejsce w połowie stawki, odpadając w odcinku numer 8, wyemitowanym 23 kwietnia.

Fot. TTV, mat. promocyjne

Rumia w programie Milionerzy

Milionerzy to teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego. Program emitowany jest na antenie stacji telewizyjnej TVN, już od kilkunastu lat. W listopadzie 2017 roku w programie udział wziął pan Adrian Dobrowolski, mieszkaniec Rumi. Odcinek cały czas dostępny jest na platformie player.pl. 🙂

Na koniec jeszcze jeden „występ”, a raczej wzmianka dotycząca Rumi i programu Milionerzy. 18 stycznia 2021 r. uczestniczka teleturnieju, Pani Magdalena Ziółek z pobliskiej Gdyni, otrzymała następujące pytanie:

„Rumsztyk to wołowe mięso smażone z cebulą. A rum:
A: to mieszkaniec Rumi
B: powstaje z trzciny cukrowej
C: to łoskot i wrzawa
D: żebrze na żerdzi”

Czy znacie prawidłową odpowiedź? 😉

Rumska Aleja Gwiazd. Historie mieszkańców Rumi

Wyjątkowe historie i sukcesy mieszkańców z mojego regionu to coś, co lubię najbardziej. Trochę już ich opisałem- na tyle dużo, żeby stworzyć osobną kategorię na blogu. Nazwałem ją (nieco z przymrużeniem oka): “Rumska Aleja Gwiazd”.  Lista cały czas się powiększa, a wpisów przybywa.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *