Czy żyjemy w epoce upadku człowieka?

rumia zanieczyszczenie powietrza srodowisko ekologia spotkanie stacja kultura tymczasem w rumi
Reklama
Reklama

(wpis na podstawie informacji prasowej Stacji Kultura w Rumi)

Reklama
Reklama

Stacja Kultura w Rumi zaprasza 27.02 o godz. 18:30 na prelekcję ekologiczną „Antropocen: epoka (upadku) człowieka?”, którą wygłosi dr Dawid Weisbrodt (Uniwersytet Gdański). Wstęp wolny.



Współcześnie próżno szukać na Ziemi ekosystemu, który nie nosi piętna oddziaływania człowieka. Olbrzymia skala obserwowanych zmian środowiska stała się przyczynkiem do wydzielenia nowej epoki geologicznej – antropocenu.

Wedle wielu badaczy skutki tych zaburzeń mogą mieć olbrzymi wpływ na globalne procesy gospodarcze i społeczne.

  • Czy jednak po raz pierwszy nasz gatunek ulega presji zmian środowiskowych?
  • Czy obecne ocieplenie, to chwilowa anomalia, czy może początek globalnej katastrofy? Jak obecna skala zmiany klimatu prezentuje się na tle zmian klimatycznych w poprzednich epokach geologicznych?
  • Czy współczesne wymieranie gatunków zagraża także naszej cywilizacji? Czy człowiek, wykorzystując swój intelekt i olbrzymie zdolności adaptacyjne, będzie w stanie zapobiec katastrofie?

Na te pytania postara się odpowiedzieć dr Dawid Weisbrodt – geograf, doktor nauk biologicznych w zakresie ekologii. Na co dzień zajmuje się badaniem długoterminowych zmian środowiska przyrodniczego.

Wydarzenie:

Prelekcja ekologiczna „Antropocen: epoka (upadku) człowieka?”. Czwartek, 27 lutego 2020 o 18:30 – 20:00. Stacja Kultura – Biblioteka Rumia, ul. Starowiejska 2, 84-230 Rumia. Wstęp wolny!

Zobacz więcej:

  • Jakość powietrza w Rumi
  • Nowe czujniki jakości powietrza
  • Pożegnanie z węglem. Nowa umowa na ciepło.
  • Wejherowski Alarm Smogowy

Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *