Koncert „Piaf po polsku” w Rumi. Występ zakończyła burza oklasków!

rumia koncert piaf stacja kultura biblioteka rumia wydarzenia tymczasem w rumi
Reklama
Reklama

Za nami walentynkowe rendez-vous z piosenkami Edith Piaf! Autorskie interpretacje w wykonaniu Doroty Lulki, akordeonisty Pawła Nowaka oraz kontrabasisty Macieja Sadowskiego przyciągnęły tłumy do Stacji Kultura w Rumi.Piaf po polsku” to koncert najpiękniejszych piosenek Edith Piaf śpiewanych w polskich tłumaczeniach Andrzeja Ozgi i Wojciecha Młynarskiego.

Reklama
Reklama

Niepowtarzalny klimat koncertu zbudował fascynujący głos wokalistki, subtelne aranżacje utworów, wirtuozeria akordeonu, a przede wszystkim wysokiej próby interpretacje aktorskie Doroty Lulki, grającej tytułową rolę w kultowym, gdyńskim spektaklu Piaf. W czasie koncertu wybrzmiały uwielbiane przez publiczność piosenki takie jak: Milord, Padam czy Niczego nie żałuję. Występ w rumskiej bibliotece był jednocześnie okazją do wysłuchania mniej znanych utworów z repertuaru paryskiego wróbelka, które pojawiają się na wydanej niedawno płycie Piaf po polsku 2.

Koncert zakończył się gorącymi owacjami na stojąco, wspólnym śpiewem i niekończącymi się podziękowaniami i zachwytami publiczności. Oczarowani słuchacze mieli również okazję, by zakupić płyty i zdobyć autografy artystów.

Koncert „Piaf po Polsku” w Rumi. Wystąpili: Dorota Lulka – śpiew, Paweł A. Nowak – akordeon, Maciej Sadowski – kontrabas. Stacja Kultura, 12.02.2020 r. (fot. Aga Doborzyńska)

Zobacz więcej:


Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *