Mam problem – co dalej?

Mam problem – co dalej?
Reklama
Reklama

Prowadząc TymczasemWRumi.pl otrzymuje od Was bardzo dużo wiadomości prywatnych, w których zgłaszacie mi różne sytuacje dziejące się na terenie naszego miasta. Zarówno te poważniejsze, jak i te, z których możemy się wspólnie pośmiać.

Jestem Wam bardzo wdzięczny za zaangażowanie – razem tworzymy tą stronę i gdyby nie Wy, wyglądałaby zupełnie inaczej. Będąc zwykłym mieszkańcem, posiadającym stałą pracę i życie prywatne, sam nie byłbym w stanie publikować tylu informacji. Społeczność jest siłą Tymczasem w Rumi i oby tak było jak najdłużej.

Reklama
Reklama

Chciałbym jednak przy okazji przypomnieć, że żaden fanpage i żadna strona tego typu nie zastąpi odpowiednich instytucji czy służb bezpieczeństwa.

Może pomóc w nagłośnieniu pewnych kwestii czy problemów, wypromować fantastyczne inicjatywy, ale to zawsze będzie (powiedzmy) instrument poboczny. Przyjemny, łatwo dostępny, ale w sytuacji wymagającej interwencji, nie powinien zastępować podmiotów, które mają odpowiednie środki i dużo większe uprawnienia.

To właśnie z tego powodu bardzo często w odpowiedzi na prywatne wiadomości pytam Was o to, czy problem/kwestia, z którą się zwracacie, została wpierw zgłoszona w odpowiednie miejsce. Chciałbym, żeby to był nasz wspólny priorytet. Jest to o tyle ważne, że (z reguły) im szybciej odpowiednie jednostki czy służby zostaną poinformowane o problemie (telefonicznie/osobiście), tym szybciej są w stanie podjąć próbę go rozwiązać. A przecież wszystkim nam na tym zależy, prawda?

Wybrane numery kontaktowe:

Telefon alarmowy: 112
Policja: 997, komisariat Policji w Rumi: 679 67 22, tel. wew. 299 22;
Straż pożarna: 998;
Pogotowie ratunkowe: 999;
Straż miejska: 508 356 697, 666 112 986;

Urząd Miasta Rumi: 679 65 00,
poszczególne wydziały i referaty: https://rumia.eu/kontakt/

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które wspomaga policjantów w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość łatwego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo.

Aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa od momentu jej uruchomienia cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców powiatu wejherowskiego, którzy za pośrednictwem właśnie tej platformy wymiany informacji sygnalizują pojawiające się zagrożenia. Policjanci weryfikują wszystkie otrzymane sygnały, sprawdzają i kontrolują miejsca wskazane na mapie.

Sprawdź: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *