„Nie bądźmy obojętni”

bezdomni w rumi
Reklama
Reklama

(komunikat Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie)

Reklama
Reklama

W związku z okresem jesienno – zimowym i mogącymi pojawić się znacznymi spadkami temperatur, istotnym jest zwrócenie uwagi na problemy osób, które są szczególnie narażone na działanie takich właśnie warunków pogodowych. Policjanci, wzorem lat ubiegłych, prowadzą wzmożone działania mające na celu przeciwdziałanie zagrożeniu życia oraz zdrowia osób bezdomnych i bezradnych.



Należy podkreślić, że każdego roku odnotowuje się znaczną liczbę zgonów spowodowanych wychłodzeniem organizmu. Częste spadki temperatur w okresie jesienno – zimowym stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych oraz będących w podeszłym wieku. Zagrożenie utraty życia dotyczy w tym okresie także osób nietrzeźwych, które znajdują się na wolnym powietrzu, bądź w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych.

Podjęte działania prewencyjne funkcjonariuszy zmierzać będą do ograniczenia tragicznych w skutkach zdarzeń oraz zapewnienia pomocy jak największej ilości osób będących w potrzebie. Wykonywane w ramach akcji czynności to m.in. bieżące monitorowanie i kontrolowanie miejsc, gdzie mogą przebywać bezdomni. Policjanci zwracać będą również szczególną uwagę na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, w okolicznościach zagrażających ich życiu. Niezbędna będzie współpraca z innymi służbami i instytucjami.

Funkcjonariusze z powiatu wejherowskiego apelują także do wszystkich mieszkańców powiatu wejherowskiego o informowanie Policji oraz innych służb o każdej zauważonej osobie, która siedzi na przystanku, w parku, a także będącej pod wpływem alkoholu lub znajdującej się w podobnej sytuacji mogącej spowodować wychłodzenie organizmu. Nie przechodźmy obok takich ludzi obojętnie. Wystarczy, że w takim przypadku zareagujemy i powiadomimy odpowiednie służby.

Pamiętajmy, że od naszego zaangażowania i pomocy może zależeć czyjeś życie. Czasem wystarczy nawet jeden telefon.

Ponadto istnieje możliwość zgłoszenia pewnych sytuacji poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa poprzez dodanie zgłoszenia „Osoba bezpomna wymagająca pomocy”. W tym przypadku zgłoszenie nie ma charakteru interwencyjnego tylko informacyjny, a policjanci na potwierdzenie mają czas do 7 dni. Dlatego w przypadku zgłoszenia pilnej interwencji zawsze wybieramy numer alarmowy 112. 

(komunikat Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie)


Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *