Obcokrajowcy uczą się polskiego w Stacji Kultura

Obcokrajowcy uczą się polskiego w Stacji Kultura
Reklama
Reklama

W Stacji Kultura w Rumi odbyło się już dziesiąte (!) spotkanie z językiem polskim dla obcokrajowców. Zajęcia prowadzi Żenia Radzimińska, tłumaczka jęz. rosyjskiego, pochodząca z dalekiej Syberii, a od 17 lat mieszkająca w Polsce i świetnie rozumiejąca problemy imigrantów.Na spotkaniach obywatele Ukrainy, Białorusi, Rosji, Kazachstanu, Iranu i Anglii poznają nie tylko język polski, ale także polską kulturę i tradycję. Większość uczniów to mieszkańcy Rumi, ale w lekcjach uczestniczą również osoby na co dzień mieszkające w Gdańsku, Gdyni, Redzie, a nawet Pucku. Jak mówią uczestnicy: „Doceniamy możliwość wzięcia udziału w takich zajęciach w naszym mieście, ponieważ są miejscem spotkań i integracji obcokrajowców, a także pomocą w łatwiejszej integracji w nowym kulturowym środowisku.”

Reklama
Reklama

Ostatnie w tym semestrze zajęcia integracyjno – językowe dla cudzoziemców odbędą się 9 grudnia o godz. 18 . Zajęcia są bezpłatne i mają na celu nie tylko naukę języka polskiego, ale także integrację w miłej atmosferze. Osoby nowe prosimy o zgłoszenia udziału na adres przysiegly.rosyjski@gmail.com

źródło: Stacja Kultura w Rumi


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *