Policja zatrzymała złodzieja rowerów z Rumi

Policja zatrzymała złodzieja rowerów z Rumi
Reklama
Reklama

Policjanci zatrzymali 32-latka z Rumi podejrzanego m.in. o kradzież dwóch rowerów z terenu ośrodka wypoczynkowego. Mężczyzna został ujęty przez pracowników ochrony, gdy kilka dni później wrócił na miejsce przestępstwa.W czwartek (2 lipca) rano policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 32-letniego mieszkańca Rumi podejrzanego o kradzież rowerów. Mężczyzna został rozpoznany i ujęty przez pracowników ośrodka wypoczynkowego jako jedna z dwóch osób, które kilka dni wcześniej weszły na teren ośrodka i ukradły dwa rowery.

Reklama
Reklama

Policja sprawdziła zawartość plecaka

W wyniku przeszukania plecaka, który 32-latek miał ze sobą, policjanci znaleźli nożyce do cięcia metali. Znaleziony przedmiot został zabezpieczony, a jego właściciela funkcjonariusze doprowadzili do sopockiej komendy. W rozmowie z policjantami mężczyzna przyznał się do kradzieży dwóch rowerów w nocy z 28/29 czerwca br., których wartość pokrzywdzony wycenił na kwotę 5 tys. zł. Zatrzymany mężczyzna oświadczył też mundurowym, że skradzione rowery zostały sprzedane przypadkowej osobie, każdy za 500 zł.

fot. Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku


Historia lubi się powtarzać

32-letni mieszkaniec Rumi w przeszłości był już karany i odbywał wyrok pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu, dlatego za to przestępstwo odpowiadać będzie w warunkach recydywy. W miniony piątek policjanci na podstawie zebranych dowodów przedstawili mu zarzut kradzieży w recydywie, której dokonał wspólnie z inną osobą. Po zakończeniu działań funkcjonariusze doprowadzą podejrzanego także do prokuratury na dalsze czynności procesowe. Sprawa jest rozwojowa.

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Popełnienie tego przestępstwa w warunkach recydywy skutkuje tym, że sąd może wymierzyć karę zwiększoną o połowę.

(źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku)


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *