Wirtualne muzeum Rumi – już dostępne!

Wirtualne muzeum Rumi – już dostępne!
Reklama
Reklama

Na stronie historiarumi.pl możecie znaleźć wirtualne muzeum Rumi. Witryna gromadzi i prezentuje pamiątki dotyczące dziejów Rumi w formie cyfrowej oraz opiekuje się fizycznymi muzealiami w zasobie gminy miejskiej Rumia.

Wirtualne Muzeum Rumi powstało w maju 2021 roku w oparciu o zasoby funkcjonującego wcześniej w mieście Cyfrowego Archiwum Społecznego. Muzeum to cyfrowe repozytorium materiałów dokumentujących lokalną historię: fotografii, pocztówek, map, dokumentów i innych. W ramach projektu publikowane są też artykuły popularnonaukowe przybliżające mieszkańcom dzieje miasta, a także materiały multimedialne (cykl filmów pt. “Śladami dawnej Rumi”, zapis rozmów z mieszkańcami miasta “Świadkowie historii” oraz podcast “Historia Rumi”).

Reklama
Reklama

Wirtualne Muzeum Rumi, mimo iż funkcjonuje przede wszystkim w internecie, posiada fizyczną siedzibę, w której przechowywane są zabytkowe przedmioty oraz archiwalne dokumenty będące własnością gminy miejskiej Rumia. Biuro WMR znajduje się w Klubie Integracji Społecznej, ul. Sabata 3.

Więcej wpisów o przeszłości naszego miasta znajdziecie w kategorii Historia Rumi (kliknij, aby przejść).

(źródło: historiarumi.pl)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *