Stulatkowie w Rumi! Jaki jest ich sekret na długowieczność?

stulatkowie-w-rumi-sto-lat-mieszkancy-rumi-urodziny-2
Reklama
Reklama

Mieszkańcy Rumi: pani Helena Szaruga oraz pan Brunon Melzer obchodzili swoje setne urodziny! Oboje jubilatów odwiedził 23 czerwca wiceburmistrz Ariel Sinicki.Podczas wizyt wiceburmistrz Rumi życzył seniorom dużo zdrowia, a także wręczył im oficjalne gratulacje oraz upominki. W podziękowaniu jubilaci oraz ich najbliżsi zdradzili nam, co jest receptą na długowieczność.

Reklama
Reklama
Mieszkanka Rumi, Pani Helena Szaruga wraz z rodziną. (fot. Urząd Miasta Rumi)

Pani Helena Szaruga urodziła się w Wilnie, następnie przeprowadziła się do Braniewa, a od 25 lat mieszka w Rumi. Podczas wojny została sanitariuszką, dzięki czemu całe jej życie zawodowe związane było z udzielaniem pomocy medycznej. Hobbystycznie lubiła zajmować się ogrodem, do dziś zdarza się jej grabić liście czy doglądać kwiatów. Nigdy nie stroniła od ruchu, gimnastyki i… tłustych potraw. 🙂 Jeszcze do niedawna na bieżąco śledziła informacje ze świata sportu czy polityki. Bardzo lubiła też rozwiązywać krzyżówki. Doczekała się trojga dzieci, pięciorga wnuków oraz pięciorga prawnuków.

Mieszkaniec Rumi, Pan Brunon Melzer, wraz z rodziną. (fot. Urząd Miasta Rumi)

Pan Brunon Melzer urodził się w Zbychowie, gdzie spędził dzieciństwo i lata wczesnej młodości. W 1956 roku wraz z rodziną przeprowadził się do Rumi. Zawodowo związany był z koleją, gdzie pracował jako manewrowy. Dużo czasu poświęcał też na pracę w rodzinnym gospodarstwie rolnym. Jak wspominają bliscy, zawsze był w ruchu. Przez całe życie bliskie mu były wartości propagowane przez tercjarzy. Jego ulubionym posiłkiem są szprotki – w każdej postaci. Może się pochwalić czworgiem dzieci, siedmiorgiem wnuków oraz siedmiorgiem prawnuków.

(wpis opracowałem na podstawie materiałów Urzędu Miasta Rumi)


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *