8-letni rumianin walczy z nowotworem. Potrzebne są środki na leczenie.

dorian rumia zrzutka nowotwor walka z chorobom
Reklama
Reklama

W serwisie zrzutka.pl rozpoczęła się zbiórka środków na pomoc w leczeniu 8-letniego Doriana z Rumi.Uwaga! Niniejszy wpis ma charakter „grzecznościowy” i nie jestem w żaden sposób powiązany z prowadzoną zbiórką. Poniżej zamieszczam opis przebiegu zdarzeń, który przedstawili jej założyciele:

Reklama
Reklama

„Na początku lutego zostaliśmy z Dorianem skierowani do szpitala na oddział chemioterapii dziecięcej w Gdańsku. Dnia 14.02.2020 została wykonana biopsja i niestety potwierdziło się najgorsze- nowotwór złośliwy tkanki miękkiej: Rhabdomyosarcoma ALVEOLARE, stopień 4 z przerzutami do węzłów chłonnych. Po rozmowie z lekarzem usłyszeliśmy, że rokowania nie są dobre… Jest to jeden z najgorszych mięsaków.

Zaczęła się walka o życie Doriana, 8-letniego chłopca, pełnego energii. Cieszył się życiem jak każde inne dziecko i z dnia na dzień cały jego świat się zawalił. Jak to się zaczęło? Pewnego dnia wrócił ze szkoły z guzem na dłoni. Pierwsza myśl że się pobił, uderzył. Guz wystrzelił nagle, „cichy zabójca”, bez żadnych wcześniejszych objawów, nic nie bolało. Nowotwór atakuje szybko po 3 tygodniach były już przecieki do węzłów chłonnych nad i pod obojczykiem.

Jesteśmy już po pierwszej chemii, a jego organizm coraz gorzej to przechodzi. Czeka nas długotrwałe i ciężkie leczenie chemioterapią połączona z radioterapią, w odpowiednim momencie leczenie chirurgiczne. Koszty z tym związane są nieprzewidywalne. Z każdym dniem pojawiają się dodatkowe wydatki, poza lekami same codzienne dojazdy do szpitala już przekraczają budżet naszej rodziny. Pomóż Dorianowi nie bądź obojętny. Pamiętaj- dobro powraca! Każda złotówka się liczy.”

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/yk9su3

Zobacz:


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *