Majówka 2022. Co dzieję się w majówkę w Rumi?

Reklama Reklama

Jak spędzić majówkę w Rumi? Jakie wydarzenia, atrakcje i imprezy zaplanowano w najbliższy, kwietniowo-majowy długi weekend? We wpisie publikuję najciekawsze lokalne propozycje!

Jaka będzie pogoda w Rumi na majówkę?

Jeśli wierzyć prognozom pogody, podczas majówki warunki atmosferyczne do odpoczywania powinny być całkiem przyzwoite. Temperatura w Rumi w ciągu dnia będzie oscylować w okolicach 11-13 stopni (w nocy spadnie do okolic 2). Przelotnych opadów deszczu możemy spodziewać się jedynie w poniedziałek. 🙂 [źródło: pogoda.interia.pl]

Warsztaty „Turlańce” w MDK Rumia

Miejski Dom Kultury w Rumi (ul. Mickiewicza 19) zaprasza na interaktywne zabawy w ruchu dla maluszków 2-5 lat (z rodzicami). Warsztaty odbędą się w sobotę (30 kwietnia) o godz. 11.00. Prowadzenie: Katarzyna Gilgenast.

Wstęp kosztuje 30 złotych (rodzic plus dziecko). Drugie dziecko – 10zł. Zapisy odbywają się pod adresem e-mail: biuro.sztukakontaktu@gmail.com.

Elżbieta Bieńko – Kornacka: „Trzy oblicza kobiety”

W Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi (ul. Pomorska 11) cały czas dostępna jest wystawa retrospektywna Elżbiety Bieńko – Kornackiej pt. „Trzy oblicza kobiety”. Prace będzie można oglądać do 30 kwietnia 2022, w godzinach otwarcia placówki. Wstęp wolny!

Elżbieta Bieńko-Kornacka – z wykształcenia mgr ekonomii, w roku 2013 ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku w pracowni dr Grażyny Kręczkowskiej, na wydziale Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuk Plastycznych. Uczestniczyła w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, w tym dwóch w Sztokholmie – w GALERII LYKTAN, „Wolność w sztuce -3 pokolenia” w FORUM w Gdańsku, 11. Triennale Małych Form Malarskich w Toruniu, w konkursie Kolażu i Asamblażu BWA w Olkuszu, KIODYGRESY w Gdańsku
Pierwsza, znacząca, indywidualna wystawa odbyła się w 2007 roku, w Towarzystwie Miłośników Gdyni. Artystka ma na swoim koncie 40 indywidualnych wystaw na terenie Pomorza.

Reklama Reklama

Mecz Piłki Nożnej – A klasa: OKS Janowo – Start Mrzezino

30 kwietnia (sobota) o godzinie 15.00 rozpocznie się mecz piłkarskiej A klasy OKS Janowo – Start Mrzezino. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku MOSiR przy ul. Gdyńskiej. Wstęp wolny!

orkan rumia, oks janowo, piłka nożna rumia

Festyn „Rumia z ekologią”, w ramach Obchodów Dnia Ziemi (1 maja)

1 maja (niedziela), w ramach Obchodów Dnia Ziemi w Rumi, odbędzie się festyn „Rumia z ekologią”. Wydarzenie zaplanowano w godzinach od 14.00 do 17.00, na kompleksie boisk św. Jana Bosko przy ul. Bukowej.

W trakcie festynu: dmuchańce, skakańce, kiełbaski, z grilla, ciasto domowe, wata cukrowa, chleb ze smalcem, animacje dla dzieci, konkurs rysunkowy, strzelnica, gry zręcznościowe i inne atrakcje.

(mat. UM Rumia)

Festyn w Rumi (1 maja 2022 r.) – program i atrakcje:

 • 14.00 Otwarcie festynu;
 • 14.05 Piosenka „Świat jest w naszych rękach”;
 • 14.10 Piosenka Ekologiczna w wykonaniu Aleksandry;
 • 14.15 Pokaz mody Ekologicznej ,,EKO- STRÓJ”;
 • 14.25 Zaproszenie do udziału w grach i zabawach rekreacyjnych ,,Dla każdego coś miłego”;
 • 14.30 Teatr „ŚMIECIOWISKO”;
 • 15.20 Rodzinny Konkurs Rysunkowy ,,Z EKOLOGIĄ ZA PAN BRAT”;
 • 15.25 Rodzinny pokaz tańców ekologicznych;
 • 15.30 Turniej piłki nożnej ,,POKÓJ NA ŚWIECIE”;
 • 15.35 Sercem dla Ukrainy – Walery Filipov;
 • 15.50 Pokaz lotów gołębi;
 • 16.00 FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA – pokaz mody;
 • 16.10 ODYSEJA UMYSŁU;
 • 16.20 Piotr Biankowski -,,Jak przepłynąć Kanał La Manche”;
 • 16.30 ODYSEJA UMYSŁU;
 • 16.40 Występ chóru ,, ŚWIETLIKI”;
 • 16.50 Śpiewające Rodzeństwo Mitura i piosenki w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6;
 • 17.00 Ogłoszenie wyników konkursu rysunkowego i wręczenie nagród;
 • 17.15 Sercem dla Ukrainy – Walery Filipov;

Organizatorami festynu są miejscy radni, MOSiR Rumia, Urząd Miasta Rumi, SL Salos Rumia, Kamilex i Rugby Club Arka Rumia.

Mecz Piłki Nożnej – IV Liga. MKS Orkan Rumia – Borowiak Czersk

3 maja (wtorek) o godzinie 12.00 MKS Orkan Rumia podejmie na własnym boisku zespół Borowiak Czersk. Wydarzenie odbędzie się na Stadionie Miejskim w Rumi przy ul. Mickiewicza 43. Wstęp wolny!

Zagraj w mobilną Grę o Tron!

Stacja Kultura w Rumi zaprasza do udziału w „Grze o tron – Balladyna. Akt VI” – mobilnej grze w aplikacji Action Track. Fabuła gry oparta jest na „Balladynie” Juliusza Słowackiego i skierowana do osób w wieku 12+. Dostępna za darmo i bez wychodzenia z domu. Zeskanuj kod QR, zagraj i zdobądź królewski tron!

Krwawe rządy królowej Balladyny zakończyły się. Ugodzona boskim piorunem władczyni pozostawiła po sobie opustoszały tron. Ku baśniowym okolicom jeziora Gopło podążają osoby różnych płci i wieku, biedne i bogate, chłopi i arystokratki. Bo każdy ma szansę zawalczyć o tron…

„Niech Twoja korona
Przybierze blasku sądem sprawiedliwym
Ona zaprawdę winna ogniem żywym
Być obrócona na węgiel piekielny.
Osądź ją…”

Gra odbywa się w całości w świecie wirtualnym, dlatego udział wziąć mogą uczestniczki i uczestnicy z dowolnego miejsca na Ziemi. Aby zagrać, potrzebny jest smartfon z darmową aplikacją Action Track. Gra dostępna bezpłatnie dla wszystkich zainteresowanych bezterminowo – do odwołania.

Dostęp do gry – poprzez skanowanie kodu QR, albo tutaj: link do gry.

Gdzie w Rumi legalnie zorganizować ognisko lub grilla?

W związku z trwającą wiosną, zbliżającym się latem i coraz przyjemniejszymi warunkami do przebywania na świeżym powietrzu, w ostatnim czasie zacząłem się zastanawiać nad miejscami w Rumi, w których można legalnie i bezpiecznie rozpalić ognisko. Szczegóły możecie znaleźć we wpisie:

https://tymczasemwrumi.pl/2022/03/20/gdzie-w-rumi-legalnie-zorganizowac-ognisko/

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

Więcej informacji na temat warsztatów, imprez, koncertów i wydarzeń w Rumi (jak zawsze) znajdziecie w kategorii bloga: “Imprezy, kultura i rozrywka”.

Ostatnie wpisy:

Reklama Reklama

Dodaj komentarz