Reklama Reklama

Będzie nowa szkoła w Białej Rzece?

Dobra wiadomość dla mieszkańców dzielnicy Rumi Biała Rzeka. W najbliższym czasie ma tam powstać nowa placówka oświatowa!

Reklama Reklama

O planach utworzenia nowej szkoły w Białej Rzece Urząd Miasta poinformował 25 maja 2019 roku na Facebooku. Podczas sesji Rady Miasta radni wyrazili zgodę na nabycie przez gminę dwóch działek (nr 30/2 i 30/3), zlokalizowanych przy ulicy Apolinarego Formeli (jak na zdjęciu).

źródło: Urząd Miasta Rumi / facebook.com

To właśnie na ich terenie w przyszłości miałby stanąć nowoczesny budynek, pełniący rolę szkoły. Lokalizacja została wybrana przede wszystkim z myślą o mieszkańcach rozbudowującej się Białej Rzeki. To właśnie w tej dzielnicy nieustannie przybywa rodzin z dziećmi.

Więcej szczegółów powinniśmy poznać wkrótce.

Aktualizacja (12 marzec 2023 r.):

Według informacji ze stycznia 2023 roku, miasto jest w trakcie przygotowywania dokumentacji przetargowej wyłaniającej dzierżawcę terenu, który zaprojektuje i zbuduje szkołę. Przetarg powinien zostać ogłoszony jeszcze w tym półroczu.

Po jego rozstrzygnięciu wybrany wykonawca przystąpi do stworzenia projektu, a następnie do jego realizacji.

Jeżeli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, to pierwsze dzieci pójdą do nowej szkoły przy ulicy Formeli we wrześniu 2025 roku – informował Ariel Sinicki, wiceburmistrz do spraw inwestycji w styczniu 2023 r.

Co buduje się w mieście Rumia?

Reklama Reklama

Sprawdź kategorię INWESTYCJE, gdzie znajdziesz wiadomości o przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi.

Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

2 Comments

  1. Reklama Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *