Będzie nowa szkoła w Białej Rzece?

Będzie nowa szkoła w Białej Rzece?
Reklama
Reklama

Dobra wiadomość dla mieszkańców dzielnicy Rumi Biała Rzeka. W najbliższym czasie ma tam powstać nowa placówka oświatowa!

O planach utworzenia nowej szkoły w Białej Rzece Urząd Miasta poinformował 25 maja 2019 roku na Facebooku. Podczas sesji Rady Miasta radni wyrazili zgodę na nabycie przez gminę dwóch działek (nr 30/2 i 30/3), zlokalizowanych przy ulicy Apolinarego Formeli (jak na zdjęciu).

Reklama
Reklama
źródło: Urząd Miasta Rumi / facebook.com

To właśnie na ich terenie w przyszłości miałby stanąć nowoczesny budynek, pełniący rolę szkoły. Lokalizacja została wybrana przede wszystkim z myślą o mieszkańcach rozbudowującej się Białej Rzeki. To właśnie w tej dzielnicy nieustannie przybywa rodzin z dziećmi.

Więcej szczegółów powinniśmy poznać wkrótce.

Aktualizacja (12 marzec 2023 r.):

Według informacji ze stycznia 2023 roku, miasto jest w trakcie przygotowywania dokumentacji przetargowej wyłaniającej dzierżawcę terenu, który zaprojektuje i zbuduje szkołę. Przetarg powinien zostać ogłoszony jeszcze w tym półroczu.

Po jego rozstrzygnięciu wybrany wykonawca przystąpi do stworzenia projektu, a następnie do jego realizacji.

Jeżeli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, to pierwsze dzieci pójdą do nowej szkoły przy ulicy Formeli we wrześniu 2025 roku – informował Ariel Sinicki, wiceburmistrz do spraw inwestycji w styczniu 2023 r.

Co buduje się w mieście Rumia?

Sprawdź kategorię INWESTYCJE, gdzie znajdziesz wiadomości o przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

5 Comments

 1. Barbara

  Czy znamy już więcej szczegółów kiedy szkoła w Rumi przy ul. Formeli powstanie?

 2. Czytelnik

  Po roku, ponawiam pytanie.
  Czy są jakies informacje w tym temacie ?

 3. Czytelnik

  Czy są jakieś informacje w tym temacie ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *