Czysta Rumia po raz czwarty!

Zestawy gadżetów, pokazy naukowe, laserowy paintball, konkursy, animacje i dmuchańce – wszystko to 8 czerwca (w sobotę) będzie czekać na ecobohaterów, czyli uczestników „Czystej Rumi”. Akcja polega na wspólnym sprzątaniu miasta, a jej zwieńczeniem jest ekologiczny festyn.

Czas na wiosenno-letnie porządki w mieście! Mieszkańcy i przedstawiciele lokalnej władzy po raz kolejny wspólnie wysprzątają Rumię! Na wszystkich ekobohaterów czekają zestawy gadżetów, pokazy naukowe, laserowy paintball, konkursy, animacje i dmuchańce. 🙂


Reklama Reklama

8 czerwca (sobota) na potrzeby akcji „Czysta Rumia 2019” miasto zostanie podzielone na sektory, a każdy z nich znajdzie się pod opieką odpowiedniego koordynatora. To właśnie koordynatorzy będą wręczać wolontariuszom specjalnie oznaczone worki na śmieci oraz jednorazowe rękawiczki, niezbędne do posprzątania miasta.

19023421 419301641774198 3228636637612799030 O

Worki, które zostaną podczas akcji wypełnione śmieciami, uczestnicy będą mogli wrzucać do przygotowanych przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Rumi pojemników, a także pozostawiać w obrębie wyznaczonych skrzyżowań.

Po uporządkowaniu miejskiej przestrzeni każdy wolontariusz otrzyma opaskę uprawniającą do odbioru nagrody oraz skorzystania z atrakcji dostępnych podczas festynu. Stanowiąca zwieńczenie akcji impreza odbędzie się w parku Żelewskiego.

Czysta Rumia 2019 – program imprezy (8 czerwca 2019):

  • 10:00 – 13:00 – sprzątamy wyznaczone sektory Rumi,
  • 16:00 – 18:00 – bawimy się na festynie ekologicznym w parku przy ul. Filtrowej

Na miejscu czekają atrakcje dla każdego: zabawy z Tag Arena, pokazy naukowe z EduFun, animacje, konkursy, niespodzianki, dmuchańce i inne ekozabawy!


Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *