Dla mieszkańca

Czysta Rumia po raz czwarty!

Czysta Rumia po raz czwarty!
Reklama Reklama

Czas na wiosenno-letnie porządki w mieście! Mieszkańcy i przedstawiciele lokalnej władzy po raz kolejny wspólnie wysprzątają Rumię! Na wszystkich ekobohaterów czekają zestawy gadżetów, pokazy naukowe, laserowy paintball, konkursy, animacje i dmuchańce. 🙂


8 czerwca (sobota) na potrzeby akcji “Czysta Rumia 2019” miasto zostanie podzielone na sektory, a każdy z nich znajdzie się pod opieką odpowiedniego koordynatora. To właśnie koordynatorzy będą wręczać wolontariuszom specjalnie oznaczone worki na śmieci oraz jednorazowe rękawiczki, niezbędne do posprzątania miasta.

Worki, które zostaną podczas akcji wypełnione śmieciami, uczestnicy będą mogli wrzucać do przygotowanych przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Rumi pojemników, a także pozostawiać w obrębie wyznaczonych skrzyżowań.

Po uporządkowaniu miejskiej przestrzeni każdy wolontariusz otrzyma opaskę uprawniającą do odbioru nagrody oraz skorzystania z atrakcji dostępnych podczas festynu. Stanowiąca zwieńczenie akcji impreza odbędzie się w parku Żelewskiego.

Czysta Rumia 2019 – program imprezy (8 czerwca 2019):

  • 10:00 – 13:00 – sprzątamy wyznaczone sektory Rumi,
  • 16:00 – 18:00 – bawimy się na festynie ekologicznym w parku przy ul. Filtrowej

Na miejscu czekają atrakcje dla każdego: zabawy z Tag Arena, pokazy naukowe z EduFun, animacje, konkursy, niespodzianki, dmuchańce i inne ekozabawy!


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *