Imprezy, kultura i rozrywkaWiadomości

Sylwester w Rumi 2020/2021. Jak Rumia powita nowy rok?

Sylwester w Rumi 2020/2021. Jak Rumia powita nowy rok?
Reklama Reklama

Ponieważ dostaje od Was sporo wiadomości na temat tego, czy w tym roku odbędzie się sylwester miejski w Rumi, postanowiłem napisać o tym osobny wpis na blogu.Sylwester 2020/2021 w Rumi. Czy odbędzie się miejska impreza?

Czy w Rumi odbędzie się oficjalny miejski sylwester i pokaz sztucznych ogni? Szczerze – wątpię. Jesteśmy w trakcie epidemii koronawirusa, cała Polska wciąż pozostaje w czerwonej strefie i pojawiają się nowe środki bezpieczeństwa. Miasto systematycznie odwołuje kolejne imprezy zaplanowane na 2020 r. Stało się tak m.in. z tradycyjnymi wydarzeniami związanymi z obchodami Święta Niepodległości w Rumi oraz Jarmarkiem Świątecznym 2020 r.

Optymistycznie nie nastrajają także słowa Premiera Mateusza Morawieckiego w czasie sesji pytań i odpowiedzi (Q&A) na Facebooku:

“Na pewno w tym roku lepiej nie szykować się na hucznego Sylwestra z wieloma znajomymi i przyjaciółmi, dlatego że ryzyko tego, że pandemia będzie cały czas trwała, będzie nam zagrażała jest za duże.”

Aktualizacja, 13.11.2020:

Jest oficjalna informacja: miejski sylwester w Rumi został odwołany

Pojawił się oficjalny komunikat miasta, potwierdzający moje domysły:

“W związku z sytuacją epidemiczną wszystkie cyklicznie wydarzenia – takie jak mikołajki, jarmark świąteczny czy miejski sylwester – w tym roku zostały odwołane. Jest nam z tego powodu bardzo przykro, mamy jednak nadzieję, że w przyszłym roku sytuacja wróci do normy, a organizacja miejskich wydarzeń znów będzie możliwa.”

Reklama Reklama

Sylwester w Rumi – jak było w poprzednich latach?

To już trzeci rok z rzędu, kiedy w Rumi nie zostaje zorganizowany miejski sylwester.

  • 2019 rok

Miejski Sylwester 2019/2020 nie został ujęty w kalendarzu imprez MOSiR Rumia, grudniowym numerze biuletynu Rumskie Nowiny i innych mediach Urzędu Miasta. Informacje o tym, że kolejny rok z rzędu nie będzie miejskiego sylwestra w Rumi przekazał przewodniczący Rady Miejskiej w Rumi, Ariel Sinicki na fanpage’u Tymczasem w Rumi.  • 2018 rok

W 2018 roku miasto Rumia zrezygnowało z organizacji miejskiego sylwestra i pokazu sztucznych ogni, które od lat można było podziwiać przy hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Swoją decyzję urzędnicy tłumaczyli trwającą przebudową bieżni oraz troską o zdrowie czworonogów i spokój ich właścicieli. Jak poinformowały służby, powitanie nowego roku odbyło się w spokojnej i bezpiecznej atmosferze. Mieszkańcy bawili się w lokalach i domach prywatnych. Oficjalny komunikat w sprawie sylwestra 2018/2019 został opublikowany przez miasto 27 grudnia, a więc stosunkowo późno.

Sylwester i Nowy Rok w Rumi, a fajerwerki

Warto przypomnieć, że 31 grudnia i 1 stycznia w Rumi nie obowiązuje zakaz używania środków pirotechnicznych przez osoby prywatne. Te muszą być jednak użyte w taki sposób, aby nie zakłócać porządku w komunikacji na jezdni, chodnikach czy parkingach, a przede wszystkim- nie naruszać przepisów przeciwpożarowych.


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *