Historia RumiSerial dokumentalny o Rumi

Nowa książka o historii i dziejach Rumi

Nowa książka o historii i dziejach Rumi
Reklama Reklama

W grudniu odbędzie się premiera książki pt. „Śladami dawnej Rumi”. Publikacja poświęcona jest historii naszego miasta.

Autorem wydanej przez Urząd Miasta Rumi książki jest Dariusz Rybacki – pasjonat lokalnej historii, a od 2021 roku dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi.

– Książka „Śladami dawnej Rumi” nie pretenduje do miana naukowej monografii. To podróż po dziejach naszej miejscowości, do której zapraszam jako pasjonat tematu. Książka jest podsumowaniem kilku lat pracy, zawiera wiele niepublikowanych wcześniej materiałów: zarówno graficznych, jak i źródłowych. Starałem się tak je dobierać, aby oddać ducha czasów, w których powstały. Dlatego w publikacji nie brakuje dawnych doniesień prasowych, wspomnień, fragmentów kronik – wymienia Dariusz Rybacki. – Liczę, że książka uzupełni dotychczasowe wydawnictwa opowiadające o dziejach Rumi, a przede wszystkim spotka się z ciepłym przyjęciem czytelników – dodaje.

Spotkanie z autorem książki “Śladami Dawnej Rumi” Dariuszem Rybackim będzie się w piątek 2 grudnia o godzinie 18:00 w Stacji Kultura. Poprowadzi je Michał Miegoń. Wstęp wolny. Na miejscu będzie możliwość zakupienia własnego egzemplarza.

(wpis opracowałem na podstawie informacji prasowej UM Rumia)

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *