Zarządca Galerii Rumia: „Znaczące wzrosty odwiedzalności”

Galeria Rumia wydała komunikat prasowy, w którym publikuje informacje na temat tego, jak często odwiedzają ją klienci. Zgodnie z jego treścią – jest lepiej, niż w poprzednich latach.

Dane dotyczące odwiedzalności centrów handlowych w Polsce w ostatnim czasie przebiły wyniki sprzed pandemii. Odwiedzalność w oparciu o Footfall Density Index najszybciej rośnie w dużych miastach, a wskaźnik wyniósł + 2,5% w porównaniu do 2019 roku. W trendy te wpisuje się także Galeria Rumia, jednak w przypadku tego obiektu wzrosty są znacznie większe – podkreśla zarządca w komunikacie dla mediów.  

Według deklaracji, w drugiej połowie 2021 roku odnotowano ponad 30% wzrostu odwiedzalności Galerii Rumia w porównaniu do poprzednich okresów. Miały się do tego przyczynić kolejno: zmiana właściciela obiektu i systemu zarządzania (w połowie 2021 roku nowym właścicielem obiektu została spółka GT), rozpoczęty proces metamorfozy Galerii, a także zachowanie najważniejszych najemców i podpisanie nowych umów najmu ze znaczącymi markami.

Trendy wzrostowe mają swoją kontynuację od początku tego roku. Wyniki za pierwszy kwartał 2022 roku zapowiadały się bardzo dobrze, a otwarcia w kwietniu i maju sklepów Sinsay i Action przyczyniły się do kolejnego ponad 20% wzrostu footfall w ostatnim kwartale. Wyniki odwiedzalności osiągane przez Galerię Rumia w ostatnich miesiącach są najwyższe od paru lat, a biorąc pod uwagę plany dalszego rozwoju przez nowych właścicieli, możemy spodziewać się utrzymania trendu wzrostowego i kolejnych rekordów pod koniec 2022 roku – czytamy w komunikacie prasowym opublikowanym przez zarządcę.

Galeria Rumia posiada ponad 16 800 mkw powierzchni dla najemców. Na trzech poziomach znajduje się 90 lokali, przeznaczonych na sklepy oraz punkty usługowe. Wśród głównych najemców znajdziemy m.in.:  Biedronkę, Sinasay, Action, Cropp, House, Monnari, KIK, Pepco, Empik, NEONET, klub fitness Calypso, multipleks kinowy Multikino czy drogerię Rossmann. Do dyspozycji klientów jest zadaszony parking, który pomieści 460 samochodów.

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *